بررسي برجهای دوقلوی “ابر”
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

بررسي برجهای دوقلوی “ابر”

[ مشاهده نسخه اصلي ]

برجهای دوقلوی "ابر"

یک شرکت معماری هلندی طرح مفهومی را برجهای دوقلویی با عنوان "ابر" در کره ارائه کرده  است که به اعتقاد بسیاری تداعی كننده حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هستند. این برجهای دوقلو را شرکت هلندی MVRDV طراحی و در شهر سئول کره جنوبي خواهد ساخت.سایت شرکت MVRDV در توضیح این طرحها نوشته است: "برجهای آپارتمانهای لوکس The Cloud از سال ۲۰۱۵ ساخته خواهند شد. ارتفاع یکی از این برجها ۲۶۰ متر و دیگری ۲۹۶ متر خواهد بود."


این دو ساختمان از طریق "ابرهای مکعبی شکلی" به هم متصل شده اند و به همین دلیل این پروژه "ابر" (The Cloud) نامگذاری شده است. این درحالی است که بسیاری از مردم اعتقاد دارند ابری که این دو ساختمان را به هم متصل می کند تداعی كننده دودی است که پس از انفجار برجها فضای پیرامون آن را احاطه کرد. به ویژه ساکنان منهتن و به خصوص کسانی که عزیزان خود را در جریان حادثه برجهای دوقلو از دست داده اند  مخالفت شديد خود را با این طرح مفهومی اعلام کردند.

به اعتقاد این افراد، برجهای "ابر" ظاهر  ناخوشایندی دارند و یادآور حادثه ۱۱ سپتامبر هستند. به همین دلیل، این شرکت معماری به خاطر شباهت غیرطبیعی این برجها به حادثه ۱۱ سپتامبر پوزش خواسته اما اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای تغییر ظاهر آنها در دستور کار ندارد. در اطلاعیه این شرکت آمده است: "MVRDV عمیقاً از اینکه پروژه The Cloud ظاهری شبیه به حادثه ۱۱ سپتامبر دارد متاسف است. هدف ما در طراحی این ساختمان تداعی حملات نبوده است و ما در طول فرایند طراحی برجها هرگز به این مسئله فکر نکرده بودیم. بدین وسیله صادقانه از تمام کسانی که با دیدن این تصاویر احساساتشان جریحه دار شده است پوزش می خواهیم."

 یکی از برجهای ساختمانهای "ابر" از ۵۴ طبقه و دیگر از ۶۰ طبقه تشکیل شده است. ابری که این دو ساختمان را به هم متصل می کند فضای وسیعی است که می تواند به عنوان فضاهای مشترک، مراکز خرید و مراکز تفریحی به کار رود. همکف این ساختمان از باغهای عمومی تشکیل شده است. فضای بیرونی نيز محیط مناسبی برای رستورانها و یک هتل به وسعت ۹ هزار متر مربعی است.هر چند بر خلاف ادعای شرکت سازنده ی برج هایی که در سئول ساخته خواهند شد، فاجعه ی یازده سپتامبر ۲۰۰۱ را تداعی خواهد کرد و برای همیشه خاطره تخریب برج ها در ذهن آیندگان مجسم خواهد بود اما اهالی نیویورک هم برای زنده نگاه داشتن یاد قربانیانشان بنای یادبودی را بطور سالانه در محل سابق برج های مرکز  تجارت جهاني نیویورک تدارک دیده اند که آسمان خراش هایی از نور در آن خودنمایی می کند.

 


تیم تحقیقاتی ساخت بازارSAKHT BAZAR