آموزش نصب توالت فرنگي
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

آموزش نصب توالت فرنگي

[ مشاهده نسخه اصلي ]

امروزه بسیاری از خانه‌ها دارای توالت فرنگی هستند و از آن استفاده می‌کنند. برای نصب توالت فرنگی مقداری تجربه لازم است. بسیاری از افراد از این‌که خودشان کارهای لوله‌کشی خانه‌یشان را انجام دهند نگرانند و علاقه‌ای به این کار ندارند. اما اگر چند مرحله ساده را پی بگیرید دلیلی برای دلهره وجود ندارد و به راحتی کار یک لوله کش را انجام می‌دهید. 


شما بعد از این آموزش خودتان میتوانید اقدام به نصب توالت فرنگی کنید تا دیگر نیازی به لوله کش نداشته باشید.

لوازم مورد نیاز جهت نصب توالت فرنگی در سرویس بهداشتی و توالت

اگر یک لوله‌کش باتجربه هستید و در این کار تجربه کافی دارید، به شما یک جفت دستکش و یک لباس کهنه برای جداکردن حلقه مومی قدیمی و پیچ آن لازم است تا کار را به خوبی انجام دهید.

-محصول رااز کارتن بیرون بیاورید و از سالم بودن آن مطمئن شوید.

اطمینان حاصل نمایید که سیفون درمسیر لوله فاضلاب توالت فرنگی نصب شده باشد.

(ازنصب توالت فرنگی درمحل هایی که قبلا توالت های زمینی نصب بوده خودداری نمائید درصورت لزوم حتما سیفون را ازلوله فاضلاب خارج نمائید.)

توالت فرنگی، پیچ‌ها، و واشرهای قدیمی را دربیاورید.

اولین کار جهت نصب توالت فرنگی در آوردن پیچ و واشرهای قدیمی است. با استفاده از پیچ‌گوشتی دوسو اجازه ندهید حلقه مومی قدیمی و هر نوع کثیفی با پوست شما برخورد کند و برای شما مشکل ساز شود. هم‌چنین ممکن است کمی گاز فاضلاب در آن محدوده وجود داشته باشد که حتما باید از استشمام آن خودداری کنید تا دچار مشکل نشوید. شما می‌توانید این مسئله را با قرار دادن یک کهنه در درون دهانه حل کنید تا دیگر گازهای فاضلاب به بیرون از چاه راه نیابند.

-پیچها و حلقه مومی جدید را نصب کنید.

در این مرحله حلقه مومی‌ای بخرید که دارای پیچ باشد تا کار شما انجام شود. حلقه‌های دارای پیچ کمی گران‌تر از حلقه‌های بدون پیچ هستند اما این نوع بهتر است. هنگامی که حلقه و پیچ‌ها را نصب می‌کنید از ثابت شدن پیچ‌ها در درون شبکه و درست قرار گفتن آن‌ها اطمینان حاصل کنید تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.

-کاسه توالت فرنگی روی حلقه مومی قرار دهید.

بعد از این که مطمئن شدید پیچ‌ها دقیقا در درون حفره‌های کاسه توالت فرنگی قرار گرفته است کاسه توالت را روی آن قرار دهید و کمی فشار دهید تا بر روی سرامیک‌ها کف محکم شوند و دیگر تکان نخورد. این کار یک مجرای غیر قابل نفوذ آب را به وجود می‌آورد و به خوبی کار می‌کند.

-مهره‌ها و واشرها را در هر پیچ نصب کنید.

برای این کار از بست‌های پلاستیکی که پوشش تزئینی را در جای خود ثابت نگه می‌دارند استفاده نکنید زیرا توالت‌ها به مرور زمان کمی از جای خود تکان می‌خورند و در آینده دچار مشکل خواهید شد. بهتر است واشر با سطح چینی کاسه توالت فرنگی تماس داشته باشد تا به خوبی کار کند. از زیاد سفت کردن مهره‌ها بپرهزید چراکه این کار به سطح چینی آسیب می‌رساند و باعث از بین رفتن آن می‌شود.

-پوشش پلاستیکی را نصب کنید.

 می‌توانید به جای یک بست پلاستیکی از یک قطعه کوچک درزگیر استفاده کنید تا کار شما راحت‌تر شود. به این نکته توجه کنید که اکثر کف‌ها ناهموار و ناصاف هستند و این مسئله باعث تکان خوردن توالت فرنگی می‌شود و در آینده مشکل ساز خواهد شد. می‌توانید با یک سکه سطح زیرین کاسه را تنظیم کرده و این مشکل را حل کنید تا برای شما مشکل ایجاد نکند.

-توالت فرنگی را هم سطح کنید.

برای بلند کردن توالت فرنگی از پیچ‌گوشتی دوسو استفاده کنید. یک سکه یا چند سکه را در زیر توالت قرار داده و آن را تنظیم کنید تا به اندازه مورد نظر برسد. این کار از تکان خوردن توالت فرنگی جلوگیری کرده که باعث جابه‌جا شدن توالت می‌شود. البته ممکن است برای این کار از واشرهای فلزی استفاده کنید که آن هم بلامانع است. مشکل واشرهای فلزی این است که دارای اندازه‌های متنوعی نیستند.

-مخزن توالت فرنگی را نصب کنید.

می‌توانید مخزن توالت فرنگی را پیش از ثابت کردن توالت نصب کنید که البته تفاوتی ندارد. این کار باعث می‌شود تا پیچ‌ها راحت‌تر سفت شوند و کار راحت‌تر انجام شود. اما عیب این کار این است که توالت فرنگی سنگین‌تر شده و ثابت کردن آن بر روی حلقه مومی کمی سخت‌تر می‌شود و انجام کار کمی دشوارتر می‌شود.

-پیچ و مهره‌ها را از زیر مخرن نصب کرده و سفت کنید.

هنگام نصب پیچها مراقب باشید که مهره‌ها بیش از حد سفت نشوند تا مشکلی برای توالت فرنگی به وجود نیاید. سفت کردن مهره‌های پشتی کمی سخت است به همین دلیل باید از آچار فرانسه برای انجام این کار استفاده کرد. شما می‌توانید با نصب کردن مخزن پیش از ثابت کردن توالت فرنگی از این کار معاف شوید که البته اختیار با خودتان است.

نكته: برای نصب توالت فرنگی درطبقه همکف ازپیچ اتصال به زمین استفاده شود و درطبقات بالا به دلیل حفظ سطح آب بندی و جلوگیری از آسیب دیدن پوشش لوله کف سرویسهای بهداشتی از چسب آکواریوم استفاده گردد.

 

تذكر:از به کاربردن سیمان انواع ملات و یا چسب های دیگر جدا خودداری کنید.

-شیلنگ ارتباط‌‌دهنده را وصل کنید.

برای نصب کردن شیلنگ ارتباط دهنده یک سر شیلنگ را به فلکه متصل به دیوار و سر دیگر آن را به مخرن متصل کنید تا کار تمام شود. اکثر فلکه‌ها ۱.۵ سانتی‌متر و دهانه مخزن‌ها ۲.۱ سانتی‌متر هستند و باید به این نکته دقت کرد. پیش از خریدن شیلنگ فاصله بین مخزن و دیوار را اندازه‌گیری کنید تا دچار مشکل نشوید.

تذکر:مکانیزم توالتهای فرنگی یک تکه گردابی و یک تکه واترجهت به طور کامل و طبق استانداردهای لازم درمحل کارخانه روی محصول نصب گردیده است.ضمنا به منظوربهبود عملکرد مکانیزم سطح آب مخزن نیز تنظیم شده است.(فلوتر براساس فشارآب منطقه مجددا تنظیم شود.)

-نشیمن‌گاه توالت فرنگی را نصب کنید.

برای نصب کردن نشیمن‌گاه توالت فرنگی از پیچ گوشتی استفاده کنید تا کار شما راحت شود. اگر می‌توانید نشیمن گاه و توالت فرنگی را به صورت یک کیت خریداری کنید چراکه بعضی اوقات خریدن نشیمن‌گاهی که با توالت فرنگی هم‌اندازه باشد کمی سخت است و باعث ایجاد مشکلات بعدی می‌شود. برای رعایت اصول بهداشتی نشیمن‌گاه پلاستیکی پیشنهاد می‌شود و بهتر است.

هم‌چنین اگر در نیمه‌های شب به دستشویی بروید بسته شدن در نشیمن‌گاه کسی را از خواب بیدار نمی‌کند یعنی این نوع توالت فرنگی بی صدا است.

-پوشش پلاستیکی را بر روی پیچ‌ها قرار دهید.

پوشش پلاستیکی توالت فرنگی دارای ویژگی است که کم‌تر کسی از آن آگاه است. هنگام تمیز کردن کاسه توالت فرنگی و شستشوی توالت این پوشش‌ها را جدا کرده و به این ترتیب نشیمن‌گاه توالت فرنگی به راحتی از توالت فرنگی جدا شده و می‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید و بدون مشکل کار خود را انجام دهید.

-درز توالت فرنگی و سرامیک‌های کف را پر کنید.

درزگیری توالت فرنگی و سرامیکها کار بسیار مهمی است. این کار براساس آیین‌نامه‌های ساختمانی صورت می‌گیرد و از جمع‌شدن کثیفی در این قسمت جلوگیری می‌کند. در واقع این کار ضامن تمیزی و پاکیزگی توالت فرنگی است.

-شیر فلکه را باز کنید.

در آخرین مرحله از نصب توالت فرنگی باید شیر فلکه آب را باز کنید تا از کار خود اطمینان پیدا کنید و کار را پایان دهید. تمام قسمت‌های توالت فرنگی را چک کنید تا از آن‌ها آب چکه نکند و مشکلی وجود نداشته باشد. هم‌چنین می‌توانید مدت زمان پر شدن توالت از آب را اندازه‌گیری کنید.

نكته: برای اطمینان از صحت نصب توالت فرنگی تعداد 8 قطعه دستمال کاغذی مچاله شده را داخل کاسه توالت فرنگی بیندازید و شاسی تخلیه را فشار دهید تمامی محتویات داخل کاسه توالت فرنگی می بایست در یک مرحله تخلیه شود.(این کاررا در سه مرتبه تکرار کنید).


تیم تحقیقاتی ساخت بازارSAKHT BAZAR